Bár a legtöbben úgy tudják, a momiji a megfelelő szó az őszi színes falevelek időszakára Japánban, ez nincs teljesen így. A momijii konkrétan a juharfa piros levelére utal, a kōyō pedig az időszakra, ezért kapta ez a különleges út ezt a nevet. Az út legalább 8, maximum 10 fővel indul. Fontos kiemelnem, hogy ez nem egy utazási irodás ajánlat, ahol mindent megvesz helyetted az iroda, majd te nekik fizetsz. Ez igazából annál egy sokkal jobb dolog 🙂
Jelentkezni az info@traveloninja.com email címre írva lehet.
Az út úgy indul majd, hogy benne legyen egy munkaszüneti nap, november 1. Ezen belül nincs még pontos nap kitűzve, a repjegyek ára befolyásoló tényező lesz. A Halloweent Osakában tölti a csoport.
Ezt az utat annak javaslom, aki nem szeret nagy csapattal utazni, egyedül sem mer nekivágni, de nincs több, mint egy millió forintja egy hasonló útra és nem bánja, ha nem külön busszal, sterilen (bár kétségkívül kényelmesebben) viszik körbe, hanem szeretné megismerni azt a Japánt, amibe a tömegközlekedés is beletartozik. Még olcsóbb annak az egyéni utazónak, aki nem bánja, hogy idegenekkel alszik egy szobában, akik azért mégse totálisan ismeretlenek, hiszen az út előtti hónapok alatt valamennyire megismerjük egymást és akinek fontos, hogy ezeket a költségeket ne egyszerre kelljen kifizetnie. Fontos még, hogy az alap útiterven belül minden programot együtt döntünk el és ha valaki szeretne kihagyni valamit, akkor mehet máshova (csak ott ugye nem tudom elkísérni), de nincs olyan röghöz kötés, mint az utazási irodás szervezett utakkal.
Az út nem könnyű, hiszen nem saját busszal utazunk egy-egy látványosság között és Japán amúgy is nagyon sétálós ország, így annak tudatában jelentkezzen mindenki, hogy jellemzően napi 10-20km séta van a dologban. Általában 7 körül kelünk (ritkán korábban), veszünk valami reggelit egy közeli boltban (szálláson reggelizni nincs idő és így olcsóbb is és flexibilisebbek is vagyunk), majd egész nap nézelődünk, este pedig eszünk valahol beülve vagy együtt, vagy ki amit szeretne, nincs kötelezettség. Éppen emiatt a lazaság miatt nehezebb kicsit megadni, ki mennyit fog étkezésre költeni (egy étkezés 700-2000 yen között szokott lenni átlagos helyeken, víz és tea ingyen jár hozzá). Utazni városok között általában este szoktunk, mert korán sötétedik kint (5-6 körül) és sok látványosság csak addig van nyitva, ezzel kihasználjuk azt az időszakot, amikor már nem tudunk sehova bemenni, de még nem alszunk. Ilyenkor ún. bentot veszünk az útra, ez előre csomagolt étel, nagy választék van belőle kint, ez amolyan nemzeti sport.
Zárt térben annak tulajdonosai döntik el, kötelező-e a maszk. Amennyiben ez kötelező, nekünk is be kell tartanunk.
Májustól megszűnnek a belépési kötelezettségek a Coviddal kapcsolatosan, tehát sem oltást, sem tesztet nem kérnek, jöhet mindenki nehézség nélkül. Amennyiben ez változik, jelzem.
Ha gluténmentesen étkezel vagy vegán vagy, kérlek, nézz utána előtte, Japánban nagyon nehéz ennek a megoldása, így csoporttal nehézkes lehet az utazás számodra.
Programvázlat:
- nap – repülés egy átszállással Osaka felé
- nap – érkezés Osakába
- nap – Osaka városnézés
- nap – Kyoto városnézés
- nap – Kyoto városnézés
- nap – Nara városnézés
- nap – Himeji városnézés
- nap – Okayama, Kurashiki és Okunojima
- nap – Hiroshima városnézés
- nap – Miyajima és Iwakuni
- nap – Fukuoka városnézés
- nap – Kumamoto, kirándulás az Aso vulkánhoz
- nap – Kumamoto városnézés
- nap – Kitakyushu városnézés és behajózás Kobéba
- nap – Kobe városnézés és indulás haza
- nap – érkezés Budapestre
Egy éjszaka szállás kvázi kiesik, mert közben utazunk vissza a kiindulási pontra, így viszont spórolunk, mert aludni úgyis kellene, meg aztán közlekedni is, plusz így jobban ki tudjuk használni a 7 napos JR passt (vonatbérlet gyorsvonatokra is) előtte, amivel többet láthattok az országból.
Érdekes pontok vannak az úton, például a TOTO múzeum vagy a Manga múzeum Kitakyushuban, felvonók, Okunojima, a nyuszik szigete, a hiroshimai Béke múzeum, ami az atomtámadásról szól, kilátók a nagyvárosokban, hatalmas fekvő Buddha, a vízben álló (frissen felújított) torii Miyajimán, kastélyok és természetesen templomok, szentélyek és néhány múzeum. Aki szeretne, ellátogathat a hiroshimai Mazda múzeumba is, ez gyakorlatilag egy gyárlátogatás, ráadásul ingyenes. Kifejezetten túrázás nincs a programban, Miyajimán lehet kicsit barangolni, ha az ember felmegy felvonóval a hegyre és lesétál.
Költségek
Mennyibe fog ez kerülni?
Teljes összeg kb. 2500€
Azért nem pontos a részvételi díj összege, mert a repülőjegy ára változhat (általában drágul), viszont a szállás flexibilis, egyéni igényektől is függ, akár alhatnak ketten is egy szobában, akik szimpatikusak egymásnak, vagy ha ketten együtt utaztok. A belépődíjakat azért nem számoltam bele, mert ez egyénenként eltérő lehet.
Az összeg nem egyszerre fizetendő. A legelső a repülőjegy megvásárlása, amiben végig segítséget nyújtok, de nem én értékesítem felétek . Ezután foglaljuk a szállásokat (úgy, mint a repülőjegyek esetében), amelyeknél több fizetési opció van, lehet azonnal, lehet beállítva egy köztes dátumon, illetve majd ott, a helyszínen. Az út előtt kb. egy hónappal vásároljátok meg a vonatbérletet. A pénz rajtam keresztül nem mozog, én csak segítek mindennek a megvásárlásában, mindenkivel ott vagyok online.
A fenti összeg tartalmazza:
- repülőjegyet a Budapest-Osaka és az Osaka-Budapest útvonalon minden illetékkel és adóval együtt (csomagokkal és étkezéssel az árban)
- 12 éjszaka szállást kb. 3 csillagos hotelben vagy igény esetén kapszulahotelben, japán szálláson
- 7 napos JR Pass vonatbérletet másodosztályon
- 4 napos JR Kansai Area Pass-t
- egy éjszaka hajózást Kitakyushu és Kobe között (itt az összeg hozzávetőleges, mert különböző kategóriák vannak)
- az én tiszteletdíjamat
A fenti összeg nem tartalmazza:
- étkezéseket (napi kb. 7500 Forinttal lehet számolni fejenként, összesen kb. 90 000Ft)
- egyéni költségeket (pl. szuvenír)
- belépődíjakat (kb. 60 000Ft)
- baleset-, betegség-, és poggyászbiztosítást (egyénileg intézendő)